!!! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !!!
ZPRACOVÁNÍ OBJEDNÁVEK, E-MAILŮ, REKLAMACÍ A EXPEDICE ZBOŽÍ, BUDE PROBÍHAT AŽ OD 6.1.2025
REKLAMACE - ZÁSILKY NÁM PROSÍM ZASÍLEJTE AŽ S DORUČENÍM PO TOMTO DATU
PROVOZNÍ DOBA PROSINEC - LEDEN
21.12. – 5.1. ZAVŘENO | INVENTURY
OD 6.1. PONDĚLÍ - PÁTEK: 07:00 - 16:00
Znáte všechny obvyklé i méně obvyklé druhy kleští a jejich využití? Věděli jste, že existuje až kolem 100 druhů kleští různých tvarů a velikostí. Kleště opravdu vznikly jako prodloužená ruka člověka.
Prvotní důvod, proč vůbec vznikly kleště byla snaha manipulovat s nebezpečnými předměty bezbolestně a s bezpečným odstupem. S kleštěmi bylo možné dodržet hygienické zásady, chytit do nich příliš horké či naopak příliš chladné předměty a zároveň se dostat na místa, kam se lidská ruka nemohla vejít.
Kleště se skládají ze dvou pák. Právě za ně je možné kleště uchopit, a to velmi pohodlně – v dnešní době má totiž valná většina kleští ergonomickou rukojeť. Padnou vám tedy do dlaně jako ulité a rozhodně vám jen tak nevyklouznou z ruky.
Nýtovací kleště – potřebujete spojit dva materiály, ale má to zádrhel? Nedostanete se k oběma stranám? Objevte kouzlo nýtů a nýtovacích kleští.
Odizolovací kleště – bezpečně s nimi odstraníte izolaci drátů, aniž byste riskovali poškození samotného drátu.
Elektrikářské kleště – ty mají bezpečně odizolovanou rukojeť a zvládnou napětí až 1000 V. Většinou na nich najdete i štípací čelisti, abyste měli rovnou možnost daný drát zkrátit.
Krimpovací kleště – snadno s nimi nasadíte konektor na konec drátu.
Štípačky – kleště, s nimiž snadno přepůlíte téměř jakýkoliv drát.
Sikovky – kleště s nastavitelnými čelistmi, které si přizpůsobíte dle tloušťky předmětu, jenž chcete uchopit/povolit/utáhnout.
Kombinačky – neboli kombinované kleště. Bývají vybaveny nejen čelistmi na uchopení čehokoliv, ale také malými štípacími čelistmi. Jedná se o jedny z nejvíce využívaných kleští, a to jak v dílně, tak v domácnosti.